Kuchnia dostosowana do Twoich potrzeb

Projekt przestrzeni kuchennej to nie lada wyzwanie. Kuchnia nie należy do najczęściej remontowanych miejsc, więc jej stylistyka musi być uniwersalna i dobrze znosić upływ czasu. Nie bez znaczenia są również wartości użytkowe, na przykład materiały z których został wykonany blat czy szafki, ponieważ to od tego zależy, jak trudno będzie się sprzątać w naszej nowej kuchni, a to bezpośrednio wiąże się z jej odpornością na “ząb czasu”. Jeśli zależy Ci, żeby Twoja kuchnia była wyjątkowa i nie ogranicza Cię bardzo skromny budżet, możesz zdecydować się na indywidualną zabudowę opartą np. o przykładowe projekty z showroomu producenta. Czy pełne zabudowy kuchenne sprawdzają się lepiej od tanich mebli gotowych?

 

Kiedy zdecydować się na indywidualny projekt kuchni?

Indywidualne zabudowy kuchenne sprawdzą się tak naprawdę w każdym domu czy mieszkaniu. To dlatego, że projekty są przygotowywane indywidualnie, pod wymiar kuchni klienta. Istotne jest to szczególnie w pomieszczeniach o specyficznych kształtach i rozmiarach, w których nie sprawdzą się gotowe meble kuchenne. Indywidualny projekt daje nam wtedy możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni kuchennej.

Indywidualny projekt daje nam opcję maksymalizacji ergonomii naszej kuchni – ale nie tylko. Jego znaczącą przewagą nad meblami gotowymi jest przede wszystkim możliwość dostosowania wizualnego projektu do naszych gustów. W ofertach producentów znajdziemy wiele propozycji blatów czy kolorów frontów. Zabudowa indywidualna pozwala również na umieszczenie dowolnych sprzętów pod szafkowymi frontami – zostaną one wykonane na zamówienie, dlatego warto wcześniej pomyśleć, jakich rozmiarów będą np. lodówka lub piekarnik.

 

Dostosowane do Twoich potrzeb

Kuchenne meble indywidualne można często doposażyć według własnego pomysłu lub projektu. Firmy mające na podorędziu własne stolarnie czy parki maszynowe z łatwością wykonają wszystkie wymyślne elementy, takie jak szuflady cargo, głębokie narożniki czy blat dostosowany do wybranej przez nas płyty kuchennej. Takie rozwiązania docenią właściciele mieszkań o niestandardowych pomieszczeniach – na przykład wtedy, gdy kuchnia jest połączona z salonem lub znajduje się na poddaszu. Wśród mebli gotowych nie znajdziemy wiele modeli, które będą pasować do tak specyficznego pomieszczenia.

Główną wadą indywidualnej zabudowy kuchennej jest jej cena, która na pewno będzie sporo wyższa od ceny gotowych mebli ze sklepu. W zamian otrzymamy jednak kuchnię maksymalnie wykorzystującą przestrzeń (nawet od podłogi do sufitu), wykonaną z porządnych, solidnych materiałów i z niezawodnymi systemami oraz długą gwarancją.